Kahramanmaraş Teknokent ve Arsan Dokuma A.Ş’den Milli Teknoloji Hamlesine Destek

Kahramanmaraş Teknokent ve Arsan Dokuma A.Ş’den Milli Teknoloji Hamlesine Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklanan TÜBİTAK 2244-Sanayi Doktora Programı 2019 Yılı Çağrısında desteklenmeye hak kazanan Üniversite/Sanayi kuruluşları Listesi belirlenmiştir. 47 üniversitenin 147 sanayi kuruluşuyla yaptığı projeler desteklenmeye hak kazanmıştır.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve ARSAN DOKUMA A.Ş. tarafından verilen “Tekstil Üretim Süreçlerinde Endüstri 4.0 Entegrasyonun Sağlanması” isimli proje de bu kapsamda desteklenmeye hak kazanmıştır.
Proje Yöneticisi Prof. Dr. Mahit Güneş, Proje Yürütücüsü Burak Arıkan, Sanayi Danışmanı Kemal Arıkan, Akademik Danışmanlar, Dr. Öğr. Üyesi Fatih Keçecioğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Orhan Erdal Akay tarafından verilen proje ile 3 doktora öğrencisinin Arsan Dokuma işletmesinde 3 yıl boyunca istihdamı sağlanarak sanayi doktora tez çalışmaları yürütülecektir.
Çalışacak doktora öğrencilerine  TÜBİTAK tarafından eğitimleri süresince aylık 4 bin 500 lira burs desteği sağlanacaktır.
Proje Yöneticisi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mahit Güneş, Sanayiye yönelik nitelikli insan kaynağını artırmak için çaba sarf ettiklerini ve Teknokent olarak AR-GE merkezleri ile bu alanda ortak çalışmalar yapmak istediğini vurguladı. 2244 Doktora Sanayi Programı, Milli Teknoloji Hamlesine önemli altyapı sağlayan bir program olup program kapsamında sanayi kuruluşlarında daha fazla araştırmacı istihdam edilmesini teşvik etmek amacıyla, doktora öğrencilerine burs ve sanayi kuruluşlarına istihdam desteği veriliyor.
5 Haziran 2020
Haber Fotoğrafları

Haberler

Tümü